לייעוץ חינם: 0733-678834

לייעוץ חינם: 0733-678834

בלוג

סיימתי תואר במקצוע אחר ורוצה להיכנס להייטק

סיימת תואר במקצועות שהם לא הייטק,לדוגמא קרימינולוגיה, סוציולוגיה או כל תחום אחר וברצונך להחליף למשהו בתחום המחשבים? איזה קורס עדיף לקחת מבלי להיכנס למרדף מתיש אחרי חיפוש עבודה בסיום הקורס? ומה ניתן לעשות כדי להיכנס להייטק מבלי לעשות שוב תואר בתחום המחשבים? האם קורס פול סטאק יתאים או שכדאי להתחיל מqa?

אם מה שכתוב בתקציר מייצג אותך, נשמע שאין לך בעיה עם לימודים ותארים, וזה פלוס מאוד גדול. 

באופן כללי מאוד, יש העדפה לבוגרי תארים במחשבים אך זה לא חד משמעי ולעתים ההעדפה הזו גם לא מורגשת.
מאוד קשה למצוא את העבודה הראשונה, בכל תחום בהייטק, ללא קשר לסוג הלימודים. ואם המועמד הוא מועמד איכותי וטוב הוא יצליח להתברג בתעשיה ולהיות עובד מעולה.

אחת השאלות שעולות היא האם לקחת קורס קצר יותר כמו qa על מנת להיכנס לתעשיה ומשם להמשיך לכיוון של תכנות. סברה זו לא הוכיחה את עצמה ובדרך כלל מי שמתחיל והולך לqa גם נשאר בתפקיד וקשה לצאת ממנו. לכן אני כמעט ולא רואה סיבה להתחיל מ-QA (למרות שהרבה אנשים רואים בזה נקודת כניסה להייטק)
בדיקות (QA), פיתוח, תמיכה טכנית ועוד הרבה תחומים הם רק חלק מהתפקידים הטכנולוגיים הקיימים בהיי טק, הם שונים באופי ובדרישות שלהם. כניסה לאחד מהתפקידים  הללו היא לא מרמזת על כניסה לאחר.
למעשה, אם רצונך הוא בתפקיד פיתוח, אין סיבה ללכת לבדיקות-QA במחשבה שאפשר לעבור משם, כי רוב הסיכויים שזה לא יקרה. 

ההמלצה באופן כללי היא ללכת על קורס Full-stack. אבל קודם כל השאלה היא האם זה מתאים לך, בכל זאת, זה הולך להיות העבודה שלך ביום יום. כדאי לעשות קורס קצר בנושא (לדוגמה הקורס שלנו קורס JavaScript) ולבדוק עם עצמך את מידת ההתאמה. מוזמנים כמובן להתייעץ איתנו או לשאול מכרים שעברו מסלול דומה.

אנחנו גם צריכים להיות מציאותיים ולהבין שאין שום קורס שלאחריו "אין בעיה למצוא עבודה". עבודה בהייטק דורשת המון ידע וניסיון הוא פקטור מאוד משמעותי ולכן גם התהליך למציאת המשרה הראשונה היא לא פשוטה. אין דבר כזה קיצורי דרך. לא חובה כמובן לעשות תואר במשהו- אבל חייבים להשקיע המון עבודה ולימודים. לא מספיק רק להגיע לשעות שבהם הקורס מתקיים ועל סמך זה למצוא עבודה, דרושה השקעה מצד הסטודנט גם בבית על מנת להגיע ליעד המבוקש – למצוא עבודה בהייטק. (ד"א, אני מאמין שזה נכון לכל תחום)

אז אם הבנו שזה אפשרי, למרות שזה קשה, ושכדאי ללכת על הקורס של Full stack, למעשה אנחנו מדברים על תפקיד פיתוח בלי לעשות תואר שלם, הצעד הבא הוא להירשם לקורס. קורס כזה לוקח כמה חודשים והוא מאוד אינטנסיבי (יחד עם שיעורי בית ותרגולים, כמו עבודה במשרה מלאה, נאמר לי ע"י רוב הבוגרים שעשו את המסלול והצליחו למצוא עבודה) 

אחת הדרכים שנתקלתי בהם, היא לנסות למצוא תפקיד טכנולוגי, או תפקיד "ליד טכנולוגי" שדורש את הידע שיש לך ואין לאנשי טכנולוגיה. פה הכוונה לפנות לחברות שמתעסקות בהי-טק בתחומים שלמדת (קרימינולוגיה, עבודה סוציאלית או מה שלמדת) ולמצוא שם תפקיד משולב תכנות והתחום שלך. ייתכן שמספר המשרות נורא קטן וקשה להתקבל, אבל יש לך יתרון אם יש משרות כאלה שהצלחת למצוא.

לסיכום:

  • לעשות קורס קצר כדי לבדוק התאמה
  • ללכת לקורס פיתוח ולא קורסים אחרים
  • נכונות לשנת לימודים מאומצת
  • נכונות לחיפוש עבודה של כ-3 חודשים אינטנסיבים
שתף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

מרגישים תקועים?

השאירו פרטים והצטרפו להצלחה!