לייעוץ חינם: 0733-678834

לייעוץ חינם: 0733-678834

בלוג

שאלות כלליות לשאול את עצמך לפני שאתה לומד תכנות

האם אתה מכיר את סגנון הלמידה שלך?

יש כל כך הרבה דרכים שונות ללמוד תכנות. יש כאלה שלומדים רק על ידי "לכלוך הידיים", כאלה שלומדים על ידי קריאת אינפורמטיבית, כאלה שצריכים לראות מישהו אחר כותב קוד וללמוד על ידי דוגמה וכאלה שלומדים ממש טוב אם מישהו מסביר להם איך לעשות משהו. ויש כאלה שלומדים ביותר מדרך אחת!

הדבר הנהדר בלמידה הוא שתוכל לבחור את הדרך שבה תצליח ותלמד הכי טוב. אם אתה לומד טוב מאוד על ידי צלילה לעומק ועשיית דברים, אז על ידי הדרכה ועשיית פרויקטים ואתה מכיר את הדרך שבה אתה לומד הכי טוב, הרווחת. אם אתה לומד על ידי קריאת דברים, קח ספר או קרא מאמרים. הקדש זמן לחשוב כיצד אתה לומד בצורה הטובה ביותר, ואז חפש תוכנית שתתאים לסגנון זה.

האם אתה יכול להניע את עצמך?

מרבית השיעורים הם דורשים הרבה ניהול עצמי. זה אומר שתצטרך לשמור על מוטיבציה גבוהה כדי לעשות את העבודה בפועל, ללמוד את השיעורים, לתרגל את הטכניקות ולהפיק את המירב מהקורס שאתה הולך אליו.

עם זאת, ישנם קורסים גמישים מספיק שמאפשרים לך לעבוד מתי שאתה רוצה, ועדיין מספיק מובנים כדי לשמור על הקו של הקורס בהתאם לסילבוס. לדוגמא, תקבל אימייל בכל יום שיאמר לך בדיוק מה לעשות באותו יום ומה להמשיך ללמוד. התייעץ עם אנשים אחרים שלומדים את אותם הדברים שאתה נמצא בהם כרגע, כך שתוכל להישאר לשמור על קשר עם קבוצה שלך כי למידה משותפת היא חשובה מאוד.

האם אתה יכול לאזן בין קורסים, חיים ועבודה?

קורסים רבים יכולים להשתלב בחיים העמוסים שלנו. אבל אם אתה כבר מותח את גבול היכולת שלך להכיל את החיים שלך פלוס קורס, ייתכן שתצטרך להבין שזו דרך ארוכה וקשה ותידרש להתמודד עם כמה שעות נוספות בשבוע כדי להקדיש ללימודים.
בדוק את סדרי העדיפויות שלך, בדוק אם אתה יכול למצוא את הזמן ללימוד קוד.

מה היעדים שלך מבחינת קריירה?

אתה צריך לחשוב איפה אתה רוצה שהקריירה שלך תהיה בעוד שנה, חמש שנים או עשר שנים. זה יכול להיות המפתח להחלטה איזה קורס מתאים לך.

אם אתה יודע שאתה רוצה להיות מעצב אתרים, למשל, אז קורס יכול לעזור לך ללמוד מיומנויות ולקבל ביטחון ביכולות שלך. אם המטרה העיקרית שלך היא ללמוד כמה כישורים טכניים כדי לתמוך בקריירה הנוכחית שלך (כמו לדוגמה אם אתה איש שיווק ותשמח לדעת כיצד להתאים אישית תבנית דוא"ל ב- HTML במקרה שהמתכנת שלך לא יהיה זמין), למצוא קורס למטרות אלה היא אפשרות נהדרת.

כמה זמן אתה יכול להשקיע?

יש טונות של רמות שונות של מחויבות כשמדובר בקורסי הייטק. חלקם מלמדים בקצב שלך ללא לוח זמנים מוגדר. קורסים כאלה יכולים להיות טובים אם אתה ממש טוב במוטיבציה עצמית, אך יכול לא להתאים לך אם אתה לא מסוגל לנהל את הזמנים שלך בעצמך.

לאחרים יש יותר "לוח זמנים" (גם אם הוא גמיש) אך אינם דורשים התחייבות זמן עצומה. אלו השיעורים שתוכלו לעשות בכמה שעות בשבוע

ויש כאלה שזה כמעט כמו לחזור לבית הספר במשרה מלאה, ובדרך כלל דורשים התחייבות לזמן של לפחות כמה שעות ביום.

כמה כסף אתה יכול להשקיע?

ישנם הבדלים עצומים בכמות הכסף שתוכלו להוציא על לימוד קוד. יש כמה משאבים גדולים בחינם למי שרוצה ללמוד אבל פשוט לא יכול להרשות לעצמו להוציא כסף. בקצה השני של הספקטרום, ישנם קורסים שעולים עשרות אלפי שקלים.

באמצע ישנם קורסים, שדורשים השקעה של כמה אלפי שקלים. אלה בדרך כלל משתלמים, ומאזנים את רמת ההדרכה והיחס האישי שאתה מקבל עם הערך של מה שאתה לומד. הם יכולים להיות צעד ראשון מצוין או שלב ביניים בין למידה לבד לחלוטין עם משאבים בחינם לבין הוצאת עשרות אלפי שקלים.

האם אתה צריך לעבוד בקצב שלך?

בחלק מהשיעורים יש לוח זמנים נוקשה מאוד. אתה מקבל מטלות עם תאריך יעד קצוב, ולא תוכל להגיש אותם לאחר תאריך מסוים. אלה יכולים להיות אופציה נהדרת אם אתה צריך יציבות מובנית או להגדיר זמנים כדי לשמור על מוטיבציה עצמית.

יש שיעורים מקוונים שאין להם שום מבנה זמנים סביב הקצב. אתה יכול לסיים את כל השיעורים בשבוע אחד, או לקחת את שלוש השנים הבאות כדי להבין הכל. אלה יכולות להיות אופציה טובה עבור אנשים שלא בטוחים אם למידה של הייטק בכלל מתאימה להם, או שיש להם לוחות זמנים משתנים ואינם יכולים להתחייב על זמן מראש.

וישנם קורסים שנופלים איפשהו באמצע. יש לוח זמנים מומלץ, ואולי כמה תזכורות או שיעורים שנשלחים על פי לוח זמנים קבוע, אך יש לך גמישות להשלים את העבודה במהירות או לאט יותר ממה שמומלץ לפי הצורך שלך.

האם אתה יכול לעבוד באופן עצמאי?

ישנם קורסים שהם עצמאיים מאוד, ויש מעט מאוד אינטראקציה בלמידה עם סטודנטים אחרים. אלה נהדרים אם אתה אוהב לעבוד באופן עצמאי, אך יכול להיות קשה למי שמעדיף לעבוד עם אחרים.

אין כאן תשובה נכונה או לא נכונה, הכל מסתכם רק באיך שאתה עובד הכי טוב.

האם אתה יכול לעבוד טוב בקבוצות?

בדיוק כמו שיש קורסים עצמאיים מאוד, אחרים באמת מתמקדים בעבודה משותפת בקבוצה. אם אתה עובד טוב עם אחרים, הקפד למצוא קורס שנותן לך אפשרות זו, או לפחות יש זמן מוגדר לעבודה של סטודנטים עם סטודנטים.

האם אתה רוצה או זקוק להדרכה רבה ומדריך מעשי?

חלק מהשיעורים הם כמעט שווה ערך ללימוד עצמאי. או שאתה לא מקבל שום דבר מהמדריך, או שהדרך היחידה להגיע למדריך היא לשלוח לו דוא"ל. אם אתה לגמרי אוהב לימודים עצמאיים, זה יהיה עבורך מדהים!

אך אם אתה מעדיף לקבל גישה למדריך באופן קבוע, ולהיות מסוגל לשאול שאלות בזמן שיעור בכיתה, אז הקפד למצוא תוכנית שמציעה את הדברים האלה.

איזו סוג סביבת למידה אתה צריך?

אם אתה צריך להיות בכיתה כדי ללמוד באמת, חפש קורס פיזי בלבד.

אם אתה רוצה קורס מקוון, עליך לשאול האם אתה יכול ליצור סביבה לימודית? אתה זקוק למרחב שקט ונטול הסחות דעת כדי ללמוד, האם יש לך את זה? אם אתה זקוק לזמן מה מהילדים שלך בכדי ללמוד, האם זה אפשרי? או אם אתה צריך לצאת מהבית לגמרי כדי ללמוד, האם יש בית קפה, ספרייה או חלל אחר שתוכל להשתמש בו?

חשוב היכן ברצונך ללמוד ואז תבחן אם יש לך גישה לסביבה מסוג זה.

האם המחשב שלך עומד בדרישות הטכנולוגיה?

הנה עוד אחד זה די ברור. לפני שתירשם לקורס כלשהו, וודא שהמחשב שלך עומד בדרישות הטכנולוגיה של אותו קורס! המשמעות היא גם לוודא שיש לך את היכולת להתקין את התוכנות הדרושות לך כדי לבצע את העבודה, בין אם זה משהו בחינם או בתשלום (ולבדוק שהמחשב שלך יכול להריץ את התוכנות האלה)

אין דבר מתסכל יותר מלהיות מוכן לצלול ליום הראשון שלך בשיעור רק כדי לגלות שאתה לא יכול לעשות חלק מרכזי ממנו מכיוון שהמחשב שלך פשוט לא עומד בדרישות.

שתף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

מרגישים תקועים?

השאירו פרטים והצטרפו להצלחה!