לייעוץ חינם: 0733-678834

לייעוץ חינם: 0733-678834

בלוג

לשכת התעסוקה קורסים

אנשים לומדים קורס של לשכת התעסוקה בקודסטאק

אנשים לומדים קורס של לשכת התעסוקה בקודסטאק
לשכת התעסוקה קורסים
משרדי ממשלה שונים מעניקים קורסי הכשרה. הקורסים מוכרים ללשכת התעסוקה, לשכת הרווחה, חיילים משוחררים, משרד הקליטה ועוד.

מי מממן את הקורסים להכשרה מקצועית בלשכת התעסוקה, ומי הם הזכאים למימוש שוברי הלימוד?
לשכת התעסוקה, ומשרדי ממשלה נוספים מעניקים מימון לקורסים של משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, המספקים שוברי לימוד לזכאים לשם רכישת הכשרה מקצועית המהווה תכנית למחפשי עבודה במטרה שישתלבו בהצלחה בתחומי עבודה שונים במשק. בין היתר השוברים ניתנים לזכאים שסיימו שירות לאומי/ אזרחי או לחלופין חיילים שסיימו שירות צבאי. השובר מאפשר לאחר מיון וקבלה ללמוד מגוון קורסים של לשכת התעסוקה, במכללות מוכרות ומאושרות על ידי לשכת התעסוקה ומשרד העבודה והרווחה להכשרת תלמידים למקצועות שונים. תכניות הלימודים וההכשרה מגוונות ומקיפות, וממומנות באמצעות משרדי הממשלה, בנוסף להכשרה קיימת אפשרות השמה ומציאת עבודה במקום מתאים בסיום לימודי קורסים מקצועיים. זאת ועוד קיימת אפשרות לקבלת מלגת לימודים מדי חודש בנוסף למימון מטעם המדינה, או קבלת מענק כספי עבור התמדה בלימודים. אי לכך, כל מי שסיים שירות לאומי/ אזרחי או שירות צבאי כנדרש, זכאי/ת לקבל ולממש שוברי לימוד והכשרה מקצועית במגוון קורסי לימוד במוסדות לימוד פרטיים מורשים ומוכרים ע"י לשכת התעסוקה.

חשוב לדעת בעת הפנייה לזכאות קורסים בלשכת התעסוקה –
אם הנכם מעוניינים ללמוד בקורסים לשכת התעסוקה עליכם לוודא, מעבר לכל ספק, כי למקום הלימודים שנבחר על ידכם קיים היתר מגורם מוסמך, אשר מבטיח כי מסלול הכשרה והלימודים שבו בחרתם מוכרים לשם מימוש דמי הפיקדון. כל מי שזכאי לקבל את ההטבות הוא מי שחלפו עד כחמש שנים מעת תום השירות במסגרת השירות לאומי אזרחי או במסגרת של שירות צבאי מלא בצה"ל.
מה הם הקריטריונים הנדרשים לשם קבלה ללשכת התעסוקה קורסים –
במידה וסיימתם לשרת בצה"ל זה מכבר, הנכם עשויים לעשות שימוש בפיקדון שהוענק לכם, לשם מימון הסמלי שמתבקש עבור קורסים לשכת התעסוקה, מדי שלוש שנים מוענקת הזכות ללמידה של קורסים מקצועיים מטעם לשכת התעסוקה לכל מי שמעוניין לעבוד במדינת ישראל, או לחלופין לכל מי שמעוניין בהסבה מקצועית, או לכל מי שמוגדר כמובטל. קורסים משרד העבודה או התמ"ת יחייבו אתכם בתשלום סמלי. על מנת שתוכלו במשך הלימודים לקבל השלמת הכנסה או דמי אבטלה על ידי ביטוח לאומי, עליכם לדעת כי כל חודש ידווחו לו מה מספר הימים שכללו הלימודים שלכם.

מי יכול ללמוד במסגרת של לשכת התעסוקה קורסים?
במסגרת של קורסים לשכת התעסוקה יכולים ללמוד בני אדם עם צרכים מיוחדים, כמו למשל – אימהות חד הוריות, תושבי קו העימות, נשים חרדיות, או נשים שאינן יהודיות, וכיוצא בכך.
חיילים שסיימו צבא לתקופה של עד שלוש שנים.
כל מיני אוכלוסיות מיוחדות, כמו לדוגמה – אסירים משוחררים או אסירים שמתעתדים להשתחרר מהכלא, בני מיעוטים, או בעלי מוגבלויות.
עולים חדשים, אשר נמצאים במדינת ישראל לא יותר משלוש שנים.
כאשר לשכות התעסוקה לאקדמאים מפנות את האקדמאים ללימודים.
עובדי תעשייה שעומדים להיות חסרי עבודה.
האם בעת סיום לימודי ההכשרה בלשכת התעסוקה מקבלים תעודה?
כל מי שסיים את לימודי ההכשרה של קורסים לשכת התעסוקה, וצלח את המבחנים הפרקטיים והעיוניים, זכאי לקבל תעודת גמר. תעודה זאת מעניקה לכם מעמד מקצועי באמצעות שירות התעסוקה. עובדה זו מאפשרת לכם למצוא עבודה במקצוע אליו הוכשרתם ותחום התמחותכם.

קורסים משרד העבודה

קורסים לשכת התעסוקה

לשכת התעסוקה קורסים

שתף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

מרגישים תקועים?

השאירו פרטים והצטרפו להצלחה!